مدیریت پول در حسابداری چگونه انجام می شود؟

  1. خانه
  2. مقدمات حسابداری
  3. مدیریت پول در حسابداری چگونه انجام می شود؟
مقدمات حسابداری

مدیریت پول در حسابداریمهارت مدیریت پول یکی از مواردی است که هر حسابداری باید روی آن مسلط باشد. برای داشتن مهارت مدیریت پول در حسابداری ابتدا باید در زندگی شخصی خود این مهارت را کاملا آموخته باشید. حسابدارانی که مهارت و دانش مدیریت پول دارند می توانند به راحتی در شرکت ها مختلف استخدام شوند. همراه وب سایت مهدی جورابچیان با این نوشتار باشید تا در مورد مهارت مدیریت پول در حسابداری برایتان توضیح دهیم.

کنترل هزینه ها

با افزایش درآمد، هزینه های خود را بالا نبرید. زمانی که حقوقتان افزایش می یابد سعی نکنید که مخارج اضافی برای خود ایجاد کنید. حسابدارانی که بتوانند هزینه های شرکت کنترل و راه های هدر رفت پول را شناسایی و مسدود کنند، می توانند جایگاه خوبی در آن شرکت داشته باشند.

افرادی که مدیریت پول دارند به محض کسب پول آن را تقسیم بندی می کنند. این تقسیم بندی همان بودجه بندی است که دولت ابتدای هر سال آن را انجام می دهد. همیشه سعی کنید مقداری از پول خود را به پس انداز، سرمایه گذاری و کمک به فقرا اختصاص دهید. پول خود به هیچ وجه بر اساس و مد و خود خواهی خرج نمایید.

به دنبال کارایی باشید

اگر به افراد ثروتمند واقعی در دنیا توجه نمایید، بیشتر وسایلی که استفاده می کنند، بیشتر برایشان کارایی مهم است تا جلوه آن وسیله. یکی از مواردی که در مدیریت پول در حسابداری مهم است، که تجهیزات و ملزومات شرکت به چه صورت خرید داری می شود. همیشه گران بودن نشانه کیفیت و کارایی نیست، هنگام خرید از بازار باید به دنبال کیفیت کالا یا خدماتی که می خواهید دریافت نمایید باشید.

حسابدارانی که مهارت مدیریت پول را داشته باشند می توانند در بحران های مالی شرکت کمک شایانی به صاحبان آن شرکت کنند.

پس انداز و سرمایه گذاری

پس از اینکه قسمتی از پول خود را پس انداز نمودید، باید آن را سرمایه گذاری کنید. خطر ناک ترین کاری که می توانید در ایران انجام دهید، پول را راکد نگهدارید. راکت نگه داشتن پول به دلیل تورم زیاد در ایران باعث کاهش ارزش ها می شود. کاهش ارزش پول یکی از هزینه ها پنهانی است که اغلب ایرانی ها آن را می پردازند. افرادی که علم سرمایه گذاری برای سود ها کلان را ندارند بهتر است پول خود را در فلزات گرانبها یا ارز سرمایه گذاری کنند. علوم سرمایه گذاری برای افرادی علاقه مند به آن باشند کاری بسیار راحت می باشد. این موضوع در مدیریت پول در حسابداری باید توجه زیادی شود. حسابداران می توانند پول های راکد در شرکت ها را شناسایی کنند و با پیشنهاد به سرمایه گذاری به مدیران آن شرکت، شرکت را از خطر هزینه های کاهش ارزش پول نجات دهند.

به کار گیری پول

از مواردی که در مدیریت پول در حسابداری باید رعایت کنید این است که در صورتی که پس انداز شرکت مقداری قابل توجه بود، پیشنهاد گسترش کسب و کار را به مدیران شرکت بدهید. همچین می توانید به مدیران پیشنهاد دهید که پول را در بازار املاک و مستغلات و بازار سهام سرمایه گذاری کنند. اگر بتوانید چند منبع سرمایه گذاری داشته باشید، می توانید به راحتی درصد ریسک خود را به حداقل برسانید.

تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذارید.

سود را سرمایه گذاری کنید

یکی از هوشمندانه ترین رفتار در مدیریت پول در حسابداری این است که سود خود را سرمایه گذاری کنید. مدیران مالی به می دانند که این کار می تواند چه درصد فوق العاده ای بعد از یک سال سرمایه گذاری برای افراد و شرکت ها داشته باشد.

مثل سرمایه گذاری عادی

فرض کنیم می خواهیم 100,000,000 تومان به روش عادی سرمایه گذاری کنیم. در این سرمایه گذاری به طور ثبات 10% سود ماهانه دریافت می کنیم. در پایان یک سال چه قدر سود خواهیم داشت؟

10 درصد 100,000,000 میشه 10,000,000 که ضرب در 12 کنیم، میشه 120,000,000

در روش عادی سرمایه گذاری ما 120 میلیون تومان سود کسب نمودیم.

مثل سرمایه گذاری سود ها

حال مثل قبلی را به روش سرمایه گذاری سود حساب می کنیم. این روش یکی از تکنیک ها مدیریت پول در حسابداری می باشد.

این روش 100,000,000 را در 10 درصد ضرب می کنیم که حاصل آن 10,000,000 میلیون می شود. حال درصورتی که این سود را دوباره سرمایه گذاری کنیم، ماه بعد 110,000,000 تومان خواهیم داشت. این روند را تا 12 ماه باید تکرار کنیم و در پایان 12 ماه حدودا به رقم 159,000,000 میلیون خواهیم رسید.

مشاهده می کنید که تفاوت دو روش سرمایه گذاری 39,000,000 میلیون می باشد.

فرصت طلب باشید.

روزانه تعداد زیاد فرصت ها پول ساز به سمت ما می آید. اینکه می گویند فرصت ها در خانه را یک بار می زند، کاملا اشتباه است. فرصت طلبی در مدیریت پول باعث می شود تا بتوانید رشد چشمگیری در ثروت خود داشته باشید. البته این موضوع بیشتر جنبه شخصی دارد اما اگر یک مدیر مالی در شرکتی هستید و می خواهید جایگاه خوبی در آن شرکت داشته باشید باید به دنبال موقعیت ها پول ساز برای آن شرکت باشید.

لینک کوتاه شده این مقاله: https://mijn.ir/2678

همچنین ببینید

درباره مهدی جورابچیان
چطوری در حسابداری زمان خود را مدیریت کنیم؟

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست