مدیریت پول در حسابداری چگونه انجام می شود؟

  1. خانه
  2. مقدمات حسابداری
  3. مدیریت پول در حسابداری چگونه انجام می شود؟
مقدمات حسابداری

مدیریت پول در حسابداریمهارت مدیریت پول یکی از مواردی است که هر حسابداری باید روی آن مسلط باشد. برای داشتن مهارت مدیرت پول در حسابداری ابتدا باید در زندگی شخصی خود این مهارت را کاملا آموخته باشید. حسابدارانی که مهارت و دانش مدیریت پول دارند می توانند به راحتی در شرکت ها مختلف استخدام شوند. همراه حسابداری گنجینه با این نوشتار باشید تا در مورد مهارت مدیریت پول در حسابداری برایتان توضیح دهیم.

کنترل هزینه ها

با افزایش درآمد، هزینه های خود را بالا نبرید. زمانی که حقوقتان افزایش می یابد سعی نکنید که مخارج اضافی برای خود ایجاد کنید. حسابدارانی که بتوانند هزینه های شرکت کنترل و راه های هدر رفت پول را شناسایی و مسدود کنند، می توانند جایگاه خوبی در آن شرکت داشته باشند.

افرادی که مدیریت پول دارند به محض کسب پول آن را تقسیم بندی می کنند. این تقسیم بندی همان بودجه بندی است که دولت ابتدای هر سال آن را انجام می دهد. همیشه سعی کنید مقداری از پول خود را به پس انداز، سرمایه گذاری و کمک به فقرا اختصاص دهید. پول خود به هیچ وجه بر اساس و مد و خود خواهی خرج نمایید.

به دنبال کارایی باشید

اگر به افراد ثروتمند واقعی در دنیا توجه نمایید، بیشتر وسایلی که استفاده می کنند، بیشتر برایشان کارایی مهم است تا جلوه آن وسیله. یکی از مواردی که در مدیریت پول در حسابداری مهم است، که تجهیزات و ملزومات شرکت به چه صورت خرید داری می شود. همیشه گران بودن نشانه کیفیت و کارایی نیست، هنگام خرید از بازار باید به دنبال کیفیت کالا یا خدماتی که می خواهید دریافت نمایید باشید.

حسابدارنی که مهارت مدیریت پول را داشته باشند می توانند در بحران های مالی شرکت کمک شایانی به صاحبان آن شرکت کنند.

پس انداز و سرمایه گذاری

پس از اینکه قسمتی از پول خود را پس انداز نمودید، باید آن را سرمایه گذاری کنید. خطر ناک ترین کاری که می توانید در ایران انجام دهید، پول را راکد نگهدارید. راکت نگه داشتن پول به دلیل تورم زیاد در ایران باعث کاهش ارزش ها می شود. کاهش ارزش پول یکی از هزینه ها پنهانی است که اغلب ایرانی ها آن را می پردازند. افرادی که علم سرمایه گذاری برای سود ها کلان را ندارند بهتر است پول خود را در فلزات گرانبها یا ارز سرمایه گذاری کنند. علوم سرمایه گذاری برای افرادی علاقه مند به آن باشند کاری بسیار راحت می باشد. این موضوع در مدیریت پول در حسابداری باید توجه زیادی شود. حسابداران می توانند پول های راکد در شرکت ها را شناسایی کنند و با پیشنهاد به سرمایه گذاری به مدیران آن شرکت، شرکت را از خطر هزینه های کاهش ارزش پول نجات دهند.

به کار گیری پول

از مواردی که در مدیریت پول در حسابداری باید رعایت کنید این است که در صورتی که پس انداز شرکت مقداری قابل توجه بود، پیشنهاد گسترش کسب و کار را به مدیران شرکت بدهید. همچین می توانید به مدیران پیشنهاد دهید که پول را در بازار املاک و مستغلات و بازار سهام سرمایه گذاری کنند. اگر بتوانید چند منبع سرمایه گذاری داشته باشید، می توانید به راحتی درصد ریسک خود را به حداقل برسانید.

تمام تخمرغ های خود را در یک سبد نگذارید.

سود را سرمایه گذاری کنید

یکی از هوشمندانه ترین رفتار در مدیریت پول در حسابداری این است که سود خود را سرمایه گذاری کنید. مدیران مالی به می دانند که این کار می تواند چه درصد فوق العاده ای بعد از یک سال سرمایه گذاری برای افراد و شرکت ها داشته باشد.

مثل سرمایه گذاری عادی

فرض کنیم می خواهیم ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان به روش عادی سرمایه گذاری کنیم. در این سرمایه گذاری به طور ثبات ۱۰% سود ماهانه دریافت می کنیم. در پایان یک سال چه قدر سود خواهیم داشت؟

۱۰ درصد ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ میشه ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ که ضرب در ۱۲ کنیم، میشه ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰

در روش عادی سرمایه گذاری ما ۱۲۰ میلیون تومان سود کسب نمودیم.

مثل سرمایه گذاری سود ها

حال مثل قبلی را به روش سرمایه گذاری سود حساب می کنیم. این روش یکی از تکنیک ها مدیریت پول در حسابداری می باشد.

این روش ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ را در ۱۰ درصد ضرب می کنیم که حاصل آن ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون می شود. حال درصورتی که این سود را دوباره سرمایه گذاری کنیم، ماه بعد ۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان خواهیم داشت. این روند را تا ۱۲ ماه باید تکرار کنیم و در پایان ۱۲ ماه حدودا به رقم ۱۵۹,۰۰۰,۰۰۰ میلیون خواهیم رسید.

مشاهده می کنید که تفاوت دو روش سرمایه گذاری ۳۹,۰۰۰,۰۰۰ میلیون می باشد.

فرصت طلب باشید.

روزانه تعداد زیاد فرصت ها پول ساز به سمت ما می آید. اینکه می گویند فرصت ها در خانه را یک بار می زند، کاملا اشتباه است. فرصت طلبی در مدیریت پول باعث می شود تا بتوانید رشد چشمگیری در ثروت خود داشته باشید. البته این موضوع بیشتر جنبه شخصی دارد اما اگر یک مدیر مالی در شرکتی هستید و می خواهید جایگاه خوبی در آن شرکت داشته باشید باید به دنبال موقعیت ها پول ساز برای آن شرکت باشید.

لینک کوتاه شده این مقاله: https://mijn.ir/2678

همچنین ببینید

چطوری در حسابداری زمان خود را مدیریت کنیم؟

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست