چطوری در حسابداری زمان خود را مدیریت کنیم؟

  1. خانه
  2. مقدمات حسابداری
  3. چطوری در حسابداری زمان خود را مدیریت کنیم؟
مقدمات حسابداری

یکی از مسائل مهم در امور حسابداری مدیریت وقت است . زمان ارزشی بیشتر از طلا دارد، زیرا زمان هیچ وقت بر نخواهد گشت. در مقاله مدیریت زمان در حسابداری، برای حسابدارانی که همیشه دچار کمبود وقت برای انجام امور شرکت می شوند تکنیک هایی را مطرح می کنیم. بعد از خواندن مقاله مدیریت زمان در حسابداری، می توانید سوالات و ابهامات خود را درباره این موضوع مطرح نمایید.

مدیریت زمان در حسابداریمدیریت زمان چیست؟

به تکنیک هایی که به صورت خود آگاه جهت تقسیم بندی زمان برای انجام فعالیت ها روزانه به کار گرفته می شود و باعث بیشتر شدن کارایی فرد است، مدیریت زمان گفته می شود. برای مدیریت زمان در حسابداری نیز از همین تعریف پیروی می شود.

معمولا افرادی که این مقاله را می خوانند، همیشه با خود می گویند اگر چند ساعت زمان بیشتری داشتیم می توانستیم کار هایمان را به پایان برسانیم. گاها دیده اید که بعضی از افراد با وجود حجم زیاد کاری، تمامی فعالیت های خود را با موفقیت به پایان می رسانند.

مدیریت زمان در حسابداری یک مهارت است که باعث می شود تا افراد هوشمندانه، دقیق و به موقع کار خود را به پایان برسانند.

از آنجایی که می دانیم اکثر افراد برای مطالعه وقت ندارند، نکات و موارد مهم را در ابتدای مقاله مطرح کردیم تا بتوانید سریعا اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که برای مطالعه وقت دارید، پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله مدیریت زمان در حسابداری با ما همراه باشید.

چطوری مدیریت زمان در حسابداری داشته باشیم؟

اصلی ترین اقدام در مدیریت زمان، داشتن یک برنامه ریزی که دور از واقعیت نباشد، تعداد فعالیت ها زیاد نباشد و مسئله استراحت در آن گنجانده شود.

پس از یک برنامه ریز دقیق سعی کنید هر کاری که شروع به انجام دادن آن می کنید، تنها روی همان فعالیت تمرکز داشته باشید.

مطابق برنامه خود در زمان تعیین شده پیش بروید

اگر فعالیت روزانه خود را به تاخیر بیندازی و دقایق آخر کار های خود را پیش ببرید، موجب استرس در شما می شود که این موضوع باعث انجام نشدن کار به درستی و گاها موکول کردن آن به روز های دیگر می شود.

منظم بودن در برنامه ریزی؛ داشتن نظم در مدیریت زمان در حسابداری یکی از مواردی است که باید به آن توجه نمایید. شما می توانید در ۱۵ الی ۳۰ زمان ابتدایی کار خود، فعالیت آن روز خود را لیست کنید و کار هایی که سختی بیشتری دارد ابتدا انجام دهید، زیرا در ابتدای روز شما انرژی بیشتری برای انجام آن کار خواهید داشت.

دسته بندی فعالیت های روزانه؛ کار های مهم و ضروری را در دسته ها ابتدایی قرار دهید و خود را درگیر مسائل کوچک و زمان بر نکنید.

از قانون ۲۰ -۸۰ استفاده کنید؛ کار هایی که با ۲۰ درصد زمان ۸۰ درصد از فعالیت روزانه شما می شود، اولویت دهید تا از استرس شما کمتر شود.

شب قبل کار های خود را لیست کنید؛ این اینجا نیازی نیست که آن ها دسته بندی و اولویت بندی کنید. تنها یک لیست فعالیت روز بعد را برای خود تهیه کنید تا هم دیگر هنگام خواب به فکر آن ها نباشید و هم در روز بعد نیازی به زمان گذاشتن برای فکر کردن به فعالیت روزانه خود نداشته باشید.

از اپلیکیشن ها مدیریت زمان استفاده کنید؛ این مورد می توانند کمک شایانی به شما برای مدیریت زمان در حسابداری داشته باشد. برای یافتن این اپلیکیشن ها می توانید با یک سرچ کوچک در گوگل اپلیکیشن مورد نیاز خود را پیدا کنید.

ماتریس آیزنهاور

آقای آویزنهاور فعالیت ها روزانه را به چهار دسته طبقه بندی می کند:

مهم و ضروری: این کار ها جزء کار هایی است که نمی توان به زمان های دیگر مکول کرد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

مهم و غیر ضروری: این کار های اهمیت بالایی برخوردارند اما می توان آن ها را در زمان دیگر نیر انجام داد.

غیر مهم و ضروری: این کار ها اهمیت پایینی دارد اما در فعالیت ها روزانه امکان پیش آمدن آن ها است. حدود نیمی از زمان افراد در این دسته به هدر می رود.

غیر مهم و غیر ضروری: این کار ها تنها باعث هدر رفت زمان می شود و افراد را از کار های اصلی دور می کند.

 

5/5 - (1 امتیاز)
لینک کوتاه شده این مقاله: https://mijn.ir/d9Kdm

همچنین ببینید

مدیریت پول در حسابداری چگونه انجام می شود؟
تکلیف رای تجدید نظر هیات حل اختلاف مالیاتی برای مودی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست